Do góry

Złota moneta - RPA Krugerrand - 1 uncja

1 uncja Krugerrand rewers 1 uncja Krugerrand awers

Dostępność: Produkt niedostępny

Jedna z najbardziej znanych monet bulionowych na świecie!

Parametry

Mennica Rand Refinery
Kraj RPA
Nominał 1 Krugerrand
Stan zachowania I (menniczy)
Stop Au 917
Średnica (mm) 32.69

Krugerrand to najstarsza moneta bulionowa dostępna na rynku i jednocześnie jedna z najpopularniejszych. Wiele osób, decydujących się na inwestowanie w metale szlachetne, decyduje się na ulokowanie chociaż części swojego kapitału właśnie w tych złotych monetach. Szacowane jest, że w obecnej chwili pod postacią Krugerranda po świecie krąży 54 milionów uncji złota!


Krugerrandy zaczęto bić w roku 1967 w Południowej Afryce. Ich nazwa wywodzi się z połączenia nazwiska prezydenta RPA (wtedy Transwal) - Paula Krugera i nazwy afrykańskiej waluty - Rand. Wszystkie monety wykonane zostały z 22-karatowego złota z domieszką miedzi. Jej dodatek chroni monetę przed ścieraniem i zarysowaniem. Z uwagi na to Krugerrand zawierający 1 uncje złota, będzie nieco cięższy niż inne numizmaty o tej samej jego zawartości. Co ciekawe są to jedne z nielicznych monet bulionowych, które są uznawane za pełnoprawny środek płatniczy w kraju swojej produkcji.


Rewers każdego Krugerranda zdobi antylopa springbok, będąca symbolem narodowym Południowej Afryki. Dodatkowo zawarto na nim informacje o roku emisji monety i zawartości złota. Na awersie przedstawione jest popiersie Paula Krugera wraz z napisem "Południowa Afryka" w dwóch językach: angielskim i afrikaans.


Nie czekaj ani chwili dłużej, znajdź się w gronie posiadaczy Krugerrandów już teraz!


Uwaga! Zdjęcia produktu są poglądowe.

W przypadku monet - o ile w opisie produktu nie został podany konkretny rocznik, wysyłane są monety z roczników losowych.

Towar notowany, oferowany przez: Mennica Wrocławska sp. z o.o.Oceniasz: Złota moneta - RPA Krugerrand - 1 uncja

Mogą Cię również zainteresować produkty

Podobne produkty znajdziesz też w kategoriach

ZłotoZłote MonetyInwestycyjneRPA