Przejdź do treści
Strona główna » UOKiK przegrał z Goldsaver i musiał wycofać bezpodstawną decyzję

UOKiK przegrał z Goldsaver i musiał wycofać bezpodstawną decyzję

UOKiK przegrał z Goldsaver i musiał wycofać bezpodstawną decyzję

Sklep Goldsaver uruchomiony został w lutym  2016.Po kilku miesiącach od uruchomienia sprzedaży rozpoczęła się kontrola Goldsavera przez UOKiK, w sprawie nieprawidłowych zapisów w regulaminie. 

Jedno postępowanie UOKiKu w sprawie Goldsavera dotyczyło możliwości wpływania na kursy złota i naruszenia interesów klientów. UOKiK wydał w tej sprawie negatywną dla spółki decyzję i złożył zawiadomienie do prokuratury.

W trakcie postępowania spółka doprecyzowała zapisy, które według UOKiKu były niejasne i wadliwe. Równolegle jednak spółka Goldsaver skierowała sprawę do Sądu. Ostatecznie niezawisły i bezstronny Sąd Apelacyjny w Warszawie, wydał prawomocny wyrok, uznając zarzut UOKiKu za bezpodstawny. Spółka Goldsaver nie naruszała zatem zbiorowych interesów konsumentów

Wyrok sądu:

https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/fb087c2c6a27e317c12583860020b829/$FILE/VII%20AGa%20120-20.pdf

Sąd uchylił decyzję UOKiKu dotyczącą sposobu ustalania cen i kursów i stwierdził, iż pierwotne postanowienia regulaminu sklepu Goldsaver były wystarczające.

Z kolei prokuratura badająca sprawę nie przedstawiła spółce nigdy żadnego zarzutu.

Czytaj także:  Srebrne monety bulionowe - w które warto inwestować?